Shingle Çatı Kaplama

Gaziantep Şıngıl Çatı Sistemleri
Gaziantep Şıngıl Çatı Uygulamaları

CNS Çatı, çatı üzerine Gaziantep'te hizmet veren bol referanslı firmalardan biridir. Gaziantep ve ilçelerinde şıngıl çatı kaplama bilgi ve deneyimine sahip lider firmalardan biriyiz. Gaziantep şıngıl çatı sistemleri hakkında bilgi almak isterseniz 0532 050 75 55 telefonumuzdan bizi arayınız.

Eğimli çatı kaplama malzemesi olan shingle (şıngıl) çatı levhaları yaygın olarak kullanılan ve kullanımı her geçen gün artan bir üründür. shingle levhaların uygulanması için tavsiye edilen en düşük çatı eğimi %20'dir. Kırmızı kiremit renginde olup, 1 paket: 2,61m2 alan kaplar.

Şıngıl levhalar esnek bir çatı kaplama malzemesidir. Ülkemizde Şingıl ya da şıngıl olarak adlandırılmıştır. Petrol esaslı bir su yalıtım malzemesidir. Zaman-zaman membran ile karıştırılır. Yeşil, kırmızı veya gri renkleri bulunabilir. En çok kırmızı rengi tercih edilir. Ayrıca, uçları yuvarlak veya petek görünümlü, köşeli türleri de vardır.

Bir paketi yaklaşık 3m² kaplar. Oldukça esnek ve yapışkandır. Çatılarda kullanılan, çok iyi bir su izolasyon malzemesidir. Şıngıl bir çatı izolasyon malzemesidir. Çatılara izolasyon yaptığı gibi hoş dekoratif bir görünüm katar. Genellikle diğer çatı kaplama malzemelerinden daha ucuzdurlar. Ayrıca kurulum için daha az eğitim ve uzmanlık gerektirir, bu da işçilik maliyetini düşürür. Bu faydalara ek olarak, asfalt shingle çatı kaplamasının beklenen uzun bir ömrü vardır.

Şıngıl çatılar, kompozit malzemeye benziyor, hatta yakından bakılıyor ama maliyeti çok daha düşük. Ve asfaltla hemen hemen aynı ağırlığa sahiptir, bu nedenle Arduazla yapacağınız gibi çatı yapısını güçlendirmenize gerek yoktur. Plastik / polimer, kil, kauçuk veya asfalt dahil olmak üzere çeşitli bileşimlerden oluşan sahte arduvaz, gerçek arduvazdan daha kaygandır. 

CNS Çatı olarak yaptığımız malzeme türüne göre başlıca çatı çeşitleri;

  • Gaziantep Kiremit çatı Kaplama
  • Metal kiremit çatı Kaplama
  • Panel çatı Kaplama
  • Shingle çatı Kaplama
  • Çelik Konstrüksiyon çatı Sistemleri
  • Arduazlı çatı Kaplama
  • Membran çatı Kaplama
  • Onduline Çatı Kaplama
Tags
Image

CNS Çatı İnşaat San. Tic. Ltd Şti.

Yeşilevler Mah. 77030 Nolu Cad. No: 29A
Şahinbey / GAZIANTEP
GSM: 0532 050 75 55
info@cnscati.com