Arduazlı Çatı Kaplama

Gaziantep Arduazlı Çatı Tamiri
Gaziantep Arduazlı Çatı Montajı

Son zamanların en gözde çatı kaplama biçimi arduvaz çatı kaplama doğal bir taştan elde edilen bir yapı birimidir. Jeologlar kayağan taşı olarak da adlandırırlar. Özellikle Avrupa’da çok uzun yıllardan beri kullanılagelen uzun ömürlü, doğal, estetik ve prestijli bir çatı kaplama malzemesidir. 

Gaziantep ve ilçelerinde arduvaz çatı kaplama bilgi ve deneyimine sahip lider firmalardan biriyiz. Arduaz çatı sistemleri hakkında bilgi almak için 0532 050 75 55 telefonumuzdan bizi arayınız.

Gaziantep Arduazlı (kumlu) çatı kaplama apartman çatılarında iyi sonuç vermektedir. Projelendirilmiş şekilde yapılır ve kenar çıtaları ile çatı oluğu ile membran arasındaki yaka bağlantısı iyi ayarlandığında çatının ömrü uzun yıllar tamir gerektirmeden hizmet verir.

Arduvaz taşının Taşın en önemli özelliği tabakalar halinde bulunması ve 5-7 mm gibi kalınlıklarda işlenmesinin mümkün olmasıdır. Herhangi bir profile sahip olmayan plakalar halinde kesilir, klasik sistemde oldukça fazla bini yapılarak döşenir. Uygulaması da asfalt şıngıl malzemeye benzer. Avrupa’da yaygın bir çatı kaplama malzemesi olarak kullanılan Arduvaz, Avrupa mimarisinin de vazgeçilmez bir parça olarak asırlardır şehirlerin tarihine iz bırakıyor.

Kuşkusuz günümüzde pişmiş toprak, metal ve bitüm gibi hammaddelerden yapılmış çok sayıda çatı kaplama malzemesi bulunmaktadır ve bunlar pazarın önemli bir bölümünü oluşturur. arduvaz ise nispeten yüksek maliyetine rağmen üstün özellikleri ve dayanımı sayesinde yüksek prestijinden değer kaybetmemektedir. Doğal malzemelerin gitgide önem kazandığı günümüzde arduaz hem çatıda hem de cephede modern mimarinin bir ögesi haline gelmiştir.

Arduvaz Nedir? Nerelerde kullanılır?: Mavimtrak kurşuni veya siyah renkli, kolayca ince tabakalara ayrılabilen sert, hafif bir taştır. Killi şist olan arduvazdan, çatıları örtmek, küçük taştahtalar yapmak için yararlanılır.

 

CNS Çatı olarak yaptığımız malzeme türüne göre başlıca çatı çeşitleri;

  • Kiremit çatı
  • Metal kiremit çatı
  • Panel çatı
  • Shingle çatı
  • Çelik Konstrüksiyon çatı
  • Arduazlı çatı
  • Membran çatı
  • Onduline Çatı

 

Tags
Image

CNS Çatı İnşaat San. Tic. Ltd Şti.

Yeşilevler Mah. 77030 Nolu Cad. No: 29A
Şahinbey / GAZIANTEP
GSM: 0532 050 75 55
info@cnscati.com