Çelik Konstrüksiyon Çatı

Çelik Konstrüksiyon Çatı Montajı
Çelik Konstrüksiyon Çatı Tamiri

Çelik çatılar, ahşap ve betona nazaran daha izotropik ve mukavemeti yüksek bir malzemedir. Daha hafif malzemelerle çok daha büyük açıklıklar geçilebilir. Bundan dolayı da açıklıkların büyük olduğu AVM, üretim tesisleri, fabrikalar, işyerlerinde sıklıkla çelik çatı uygulamaları kullanılır.

CNS Çatı Sistemleri, Çelik kontrüksiyon çatı imalatı ve montajında ciddi referanslara sahip kurumsal bir firmadır. Talepleriniz için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Çelik Çatı Kaplama Nedsr?

Çelik çatılar, strüktürel çelik elemanlarla döşeme çerçevesine bir çerçeve oluşturularak yapılırlar. Strüktürel çelik çatı, inşaat sahasında işlenmesinin zorluğundan dolayı tasarım şartnamelerine uygun olarak atölyede kesilir, şekillendirilir ve delinir. Bu şekilde yapılan çelik çatı üretimi, çatının oldukça hızlı ve kusursuz bir şekilde inşa edilmesini sağlamaktadır.

Çok değişik şekillerdeki mimari geometrilere istenen mukavemet ve estetiği koruyarak mükemmel cevap verebilmesinden dolayı binalarınızın yapısını estetik olarak destekler.

Çelik Çatı Kaplama Sistemleri

Çelik kafes kirişler, metal çatı iskeleti döşemeleri, yerinde dökme bir beton plak veya prekast beton elemanlar ana ve ikinci kirişlerle desteklenebilir. Çatı çıkmaları, ikincil kirişlerin taşıyıcı elemanlarının ötesine uzatılması veya dış duvar yapısının içe çekilmesiyle elde edilebilir. Çıkma yapan kirişler ana kirişin derinliği içinde çerçeve oluşturabilir veya ana kirişlerin destek noktaları üzerinde sürekli olabilirler. Çelik çatı kirişlerinin uçları pahlı olabilir veya deliklerle hafifletilebilir.

Çelik Konstrüksiyon Çatı Projelerinde istenilen makas açıklığı ve kolon ve kiriş yüksekliği de cephe çatı ara ve kat bölmeleri dahil olmak üzere depreme dayanıklı endüstriyel ve sosyal yapıların çatılarını çelik konstrüksiyon olarak uygulamaktayız.

Antep'te spor tesislerinde, fabrika binalarında, çelik sanayi yapılarında, uçak hangarlarında, atölyelerde, hangarlarda ve depolarda çelik kontrüksiyon çatılar kullanılmaktadır. Bu tür binalarda tüm taşıyıcı sistemlerinin çelikten üretilip geniş açıklık ve yüksekliğe sahiptir. Özellikle deprem tehlikesi bulunan bölgelerde en çok tercih edilen çatı türlerindendir. Çelik konstrüksiyon yapıları diğer taşıyıcı sistemlere oranla üstün mekanik özelliklere, uygulama kolaylığına ve statik yeteneklere sahiptir. Çelik konstrüksiyon yapılar güvenli ve ekonomik olmasının yanında hızlı kurulum ve sökülüp başka yere taşınma açısından da büyük kolaylık sağlar.

Çelik Çatı Rijit Çerçeveler

Rijit çerçeveler, rijit birleşimlerle bağlanmış iki kolon ve bir kirişten oluşurlar. Rijit birleşimler elemanların uçlarının serbestçe dönüşünü engellediğinden, etkiyen yükler çerçevenin her elemanında eksenel kuvvetler, eğilme ve kesme kuvvetleri üretir. Buna ek olarak düşey yükler, ıslah çelikleri rijit çerçevenin tabanda yatay itme kuvvetlerinin oluşmasına neden olur. Bu rijit çerçeve, statik olarak kararsız ve sadece kendi düzleminde rijittir.

Gaziantep Çelik Çatı Fiyatları Çelik çatı fiyatları kullanılacak malzemelere ve çatı özelliğine göre değişiklik göstermektedir.

Tags
Image

CNS Çatı İnşaat San. Tic. Ltd Şti.

Yeşilevler Mah. 77030 Nolu Cad. No: 29A
Şahinbey / GAZIANTEP
GSM: 0532 050 75 55
info@cnscati.com