Ahşap Çatı Kaplama

Gaziantep Ahşap Çatı monyajı
Gaziantep Ahşap Çatı Tamiri

CNS Çatı sistemleri her tip ve modelde ahşap çatı kurulumu deneyimine sahip ustalardan oluşan kurumsal  bir firmadır. Gaziantep ve çevre illerde ahşah çatı ustası aramalarınızda karşınıza çıkacak en güvenilir firmalardan biridir.

Proje bazlı her model ahşap çatı montajında onlarca referansa sahip firma olmaktan gurur duyarız. Sıfırdan ahşap çatı yapımı veya ahşap çatı yenileme işinde uygun fiyatlarla garantili işçilik sunmaktayız. Gaziantep Ahşap çatı fiyatları hakkında bilgi almak için 0532 050 75 55 nolu hızlı iletişim hattımızı kullanabilirsiniz.

CNS Çatı olarak montaj ve bakımını yaptığımız ahşap çatı çeşitleri nelerdir?

CNS Çatı, çatı yapmaya uygun ağaçlardan kesilmiş kaliteli, lifli ve organik tahtalardan istenilen çeşitte ahşap çatı montajı yapmaktadır. Belirli ebatlara uygun kesilerek ahşap haline getirildikten sonra yapılacak çatı türüne göre projelendirilir. Gelişen teknolojiye rağmen ahşap çatı popülerliğini hiçbir zaman yitirmemiştir. Görüntüsü ile binalara büyük bir hava katmaya devam etmektedir.

  • Gaziantep Beşik Çatı
  • Gaziantep Tek Eğimli Çatı (Rahle)
  • Gaziantep Kırma Çatı
  • Gaziantep Topuz Çatı (Çadır Örtüsü)
  • Gaziantep Mansard Çatı
  • Gaziantep Artı Biçimli Çatı
  • Gaziantep Sivri Çatı (Kule)
  • Gaziantep Kubbe Çatı

 

Ahşap Çatı mı Yaptırmak İstiyorsunuz? %100 Sağlam Ahşap Çatı Modelleri :

Gaziantep Çatı Ustası CNS Çatı'nın yaptığı Ahşap Çatının birden çok faydaları vardır. Ahşap çatıların en büyük faydalarından biri ekonomik olmasıdır. Kurulumun uygulanışı kolaydır, maliyeti diğer çatı türlerine göre uygundur. Ahşap çatı değişik iklim koşullarına uygun hale getirilerek uzun ömürlü olması sağlanır. Yapılacak izolasyonla soğuk hava koşullarına uygun bir biçime getirilebilir ve binayı sıcak tutar. Ahşap çatılar, rüzgar, su, kar ve fırtınaya dayanaklıdırlar. Seçilecek ağaç türüne bağlı olarak uzun ömürlüdür ve sonu olarak da binanızın ömrü kadar aynı çatıyı kullanılabilir.

Gaziantep'te Ahşap Çatı Uygulaması

Ahşap çatının üst kısmını monte etmeden önce çatıyı taşıyacak ana omurga çatının altına kurulur. Bu kurulan sisteme kafes sistemi adı verilir. Kafesin kurulmasında ahşap parçacıklar bir araya getirilerek oluşturulur. Özel kesilmiş ahşap çubuklar birbirleri ile uç uca veya düşey – yatay biçimde eklenir, bir bütün oluşturulması sağlanır. Bu sıra sıra kafes sisteminin en önemli parçalarından biri ‘’aşık’’ adı verilen ve parçaların bağlanmasını sağlayan materyaller kullanılır. Aşıklar ise belirlenen ve ölçülen eğime uygun şekilde mertekler ile bağlanır ve iskelet görünümü son haline kavuşur. Bu iskeletin üzerine kullanıcının beğenesine göre kesilmiş ahşaplar yerleştirilerek ahşap çatı son görünümüne kavuşur.

Ahşap çatıların üstü genelde kiremit ile kaplanır. Binaya büyük faydalar sağlaması adına bazen izolasyon malzemeleri ile donatılabilir. Böylece çatının ısıyı emiş gücü yüksek olması nedeniyle de ayrıca büyük fayda sağlanmış olur. Gaziantep ve ilçelerinde bir diğer yalıtım türü olan bitümlü levha denilen malzemeler de ahşap çatılar için kullanılabilir.

Ahşap çatı binanın bitiminden dış yüzeyine yakın biçimde yerleştirilerek örülür. böylece iç kullanım alanı genişletilir ve çatı katı ahşap çatının verdiği görsel güzelliğin yanı sıra yazın ve kışın ayrı olmak üzere bir yaşam alanı haline getirilir. Eğimli çatılarda binanın yüksekliği ve hava koşulları göz önüne alınarak monte edilmelidir.

Ahşap malzemeden çatı projeleri ve tadilat tamirat talepleriniz için  0532 050 75 55 telefondan lütfen bizimle irtibata geçiniz. 

Tags
Image

CNS Çatı İnşaat San. Tic. Ltd Şti.

Yeşilevler Mah. 77030 Nolu Cad. No: 29A
Şahinbey / GAZIANTEP
GSM: 0532 050 75 55
info@cnscati.com