Teras Su Yalıtımı

Gaziantep Teras Su Yalıtımı Ustası
Gaziantep Teras Su Yalıtımı Firması

Gaziantep'teki kagir yığma ve karkas yapılarda %1-2 meyilli betonarme ile inşa edilen çatılar bulunmaktadır. Bu tür meyilli betonarma teraslarda su yalıtımı için firmamız en iyi hizmeti sunmaktadır. Teraslar, çatılarda olduğu gibi binayı üstten gelecek dış etkenlerden korumak üzere inşa edilirler ve ayrıca çeşitli şekillerde yararlanılırlar. Teraslardan yararlanılması düşünüldüğünde etrafında 80-110 cm. yüksekliğinde korkuluk veya parapet duvarı yapılması gerekir. Üzerine gelen yağmur ve kar suları yarı taraflara doğru meyil verilerek gizli veya askılı oluklarda toplanıp yağmur boruları ile zemin akıtılabilir. Ayrıca bina planında banyo, mutfak ve tuvalet tesisat borularının terası deleceği noktaya doğru meyil verilerek ve terasa gelen sular bu borularla kanalizasyona akıtılabilir.

Gaziantep teras su yalıtımı ihtiyacınızda CNS Çatı Sistemleri uygun fiyat avantajı ile garantili hizmet vermektedir. 0532 050 75 55 nolu hızlı iletişim hattımızdan teras su yalıtımı hakkında bilgi talep edebilir, kesif ve fiyatlandırma talep edebilirsiniz.

Teras Su Yalıtımı Gaziantep'te Nasıl Yapılır

Antep'teki binaların teraslarında suyun ve aynı zamanda ısının geçmesini önlemek üzere firmamız tarafından izole edilir. Betonarme çatı plakası üzerine ısıyı önlemek üzere ait ve üst yüzeylerine ruberoit, katranlı kağıt veya karton kaplanmış izoteknik, cam yürü gibi yalıtım gereçleri konur. Isı izolesi üzerine teras meyilini vermek ve yüzeyi düzeltmek üzere tesviye betonu dökülür. Tesviye betonu üzerine levha halindeki yalıtım malzemeleri üç veya daha fazla katlar halinde serilerek ve yapıştırılarak veya mastik asfalt dökülerek suya karşı izolasyon yapılır. Parapet duvarı yapılan teraslarda duvar dibinde 15-30 cm. yüksekliğine kadar aynı şekilde teras çatı su yalıtımı yapılır. Teraslarda kullanılacak izolasyon malzemelerinin soğukta elastikiyetini koruyan, sıcakta yumuşayarak ve sıvı hale gelerek akmayan cinsten olması gerekir. Üzerinde geziImeyecek ve başka maksatlarla kullanılmayacak teraslarda suya karşı yapılan izolasyon üzerine temiz kum serpilir ve silindirlenir. Teraslardan çeşitli şekillerde yararlanılması isteniyorsa suya karşı yapılan izolasyon üzerine, dış etkilere ve arınmaya dayanıklı doğal ve yapay taşlarla kaplama yapılır.

Tags
Image

CNS Çatı İnşaat San. Tic. Ltd Şti.

Yeşilevler Mah. 77030 Nolu Cad. No: 29A
Şahinbey / GAZIANTEP
GSM: 0532 050 75 55
info@cnscati.com