Çatı Aktarma

Çatı Aktarma
Çatı Aktarma Ustası

CNS Çatı Sistemleri Ltd. Şti., çatı aktarma işişinde yılların tecrübesi ile hizmet vermektedir. Gaziantep ve ilçelerinde yüzlerce referansı bulunan lider firmalardan biridir. Firmamız ilk günkü heyecanla müşterilerine sağlıklı bir ortam oluşturmak çatı aktarım işine devam etmektedir. İlkemiz koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışıdır. Çatı aktarma arayışlarınıza en iyi çözümü sunacak firma arıyorsanız 0532 050 75 55 telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz

Gaziantep ve ilçelerinde bulunan eğitim kurumları, avm, işyeri, sağlık kuruluşları, bina, apartman, villa, müstakil ev, konut, garaj, üretim tesisleri, ve fabrika çatılarının aktarım ve tamirini kaliteli işçilikle yapmaktayız.

CNS Çatı, kurulduğu günden bu yana Gaziantep'de her türlü çatı aktarma işlerinizi itina ile yapmaktadır. Sağlam ve kullanışlı çatılar binanın ömrünü uzatır. Su ne nem binaların en büyük düşmanıdır. Zamanla dökülmelere yol açar. Aktarılmış çatılar sayesinde bina nemden sudan korunur. Su sızıntıları ortadan kalkar. İşçiliğimizle yenilenmiş çatılarda nem ve ısı yalıtımı oluşur. Gaziantep ve ilçelerinde Çatı Aktarım Ustası arıyorsanız sizlere hizmet etmekten mutluluk duyarız.

Çatılardan beklenen en önemli işlevlerden biri de su yalıtımı sağlamasıdır. Kiremit çatı örtüleri dış hava şartları ve üzerinde gezilmesi nedeniyle hasar aldığında kendisinden beklenen görevleri yerine getirememeye başlar, bu durum oluştuğunda çatı ana taşıyıcı elemanları ve çatı döşemesi suya maruz kalmış olur. Kiremit çatı örtülerinin eski performansına kavuşmaları için yapılan uygulamalara çatı aktarma denir.

Gaziantep'te Çatı Aktarma İşlemleri Nelerdir?

Çatı aktarma uygulaması genel olarak 5 aşamada gerçekleştirilir.

Kiremitlerin Kontrolü : Çatı kiremitleri kontrol edilerek kırık olanlar ile tekrar kullanılabilecek olanlar birbirlerinden ayrılır. Çatı aktarma maliyeti düşünülerek, kiremit kontrolü esnasında kiremitlere zarar verilmemesine dikkat edilmelidir. Tüm uygulamalar tamamlandıktan sonra kiremitler tekrar çatı yüzeyine kaplanır.

Su Yalıtım Örtüsünün Değiştirilmesi : Eski su yalıtım örtüsü sökülerek yerine polyester keçeli kiremit altı örtüsü serilir ya da pürmüz yardımıyla membran yapıştırma uygulaması yapılır.

Çatı Taşıyıcılarının Güçlendirilmesi : Çatı taşıyıcı elemanları (ahşap karkas) kontrol edilerek hasarlı olanlar yenileri ile değiştirilir.

Gizli Dere / Dere : Çatıda gizli dere bulunuyor ise, havuzlama tekniği ile yalıtım yapılarak yağış sularının içeri sızması engellenir. Çatıdaki asma dereler yenisi ile değiştirilir.

Baca ve Asansör Kulesi : Asansör kulesi ve baca kenarları gibi riskli bölgelere, çatı kaplamasına doğru 25 cm, yukarıya doğru ise en az 15 cm membran uygulaması yapılarak su girmesi engellenir.

Kiremit Çatı Kaplamalarının Tadilatı : Kiremitlerin döşenebilmesi için çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılması ve bu tahta kaplamaların üzerine de nitelikli bir su geçirmez bitümlü membran örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek suyun aşağıya geçmesini engellemek için kullanılır. Çatı kiremitleri tek tek kontrol edilmeli kırılan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir. Bakım ve kontrol aşamasında kiremitlere zarar vermeyecek şekilde üzerinde gezilmesine dikkat edilmelidir.

Çatı aktarma uygulaması tamamlandıktan sonra kiremitlerin üzerinde gezilmemesi, eğer gezilecek ise ahşap kalas ile yürüme yolları yapılarak kiremitlerin üzerine gelen yüklerin dengeli dağıtılması çatının uzun yıllar görevini yerine getirmesi açısından önemlidir.

Gaziantep'de Çatı Aktarma Fiyatı

Çatı aktarma fiyatları kullanılacak malzemelere ve çatı özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Çatı aktarma ustası arıyorsdanız 0532 050 75 55 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Çatı Aktarımı işinde öncelikle mevcut çatının kiremitlerinin komple kaldırıyoruz. Çatı karkasında yapılması gereken güçlendirme ve tamiratlar yapıyoruz. Ayrıca bakım ve tamir işlemlerinde yapılan baca, aydınlatma ve havalandırma sıvalarının tamiri, oluk ve baca saçlarının tamirini yapıyoruz. Müşteri talebine göre oluk ve saçları komple değiştiriyoruz. Çatıdaki bacaları ve küpeşteleri tamir ediyoruz. Tüm bu ön işlemler bittikten sonra kiremitin altına tekniğine uygun telisli jüt serip kiremit döşemesine başlıyoruz. Mahyalar üzerine betonlu harç yapıyoruz. Çatı aktarımı sonrası ortaya çıkan atık malzemeler çuvallara konup çöpe atarak projemizi sonlandırıyoruz.

Tags
Image

CNS Çatı İnşaat San. Tic. Ltd Şti.

Yeşilevler Mah. 77030 Nolu Cad. No: 29A
Şahinbey / GAZIANTEP
GSM: 0532 050 75 55
info@cnscati.com